Mesajlaşma

Tarihçe

Ateşsan Kağıtçılık Matbaa Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti.  1974 yılında Vefa'da 250 m2 alanda bir aile şirketi olarak kurulmuştur. 10 yıla yakın bir süre ofset kutu üretimi yapan firma, zaman içerisinde ofset sektöründen çıkarak oluklu mukavva sektöründe ilerleme kararı almıştır. 1980 yılında 1.12 m eninde, aylık 100 ton kapasiteli bir makine ile sektöre girmiştir. Yeni olduğu bu sektörde üretimini ve müşteri portföyünü her geçen gün artıran firmamız, gelişimini büyüyerek devam ettirmek için kapasite arttırma ve tesisini yenileme kararı almıştır.1993 yılında 2.00 m eninde oluklu makine yatırımı yaparak, 10.000 m2'si kapalı 16.000 m2 alana sahip Esenyurt tesisini kurmuştur.
      1980 yılında 20 personel ve aylık 100 ton kapasite ile başladığı oluklu sektöründe, yoğun emek ve özverili çalışmların sonucu hızlı bir büyüme trendi yakalamış: 2007 yılında toplam 260 personel ve aylık 3000 ton oluklu üretimi yapan, kendi test labrotuvarını, Ar-Ge birimini oluşturmuş, ofset tesisini kurmuş 25 araçlık lıjistik filoya sahip entegre bir tesis haline gelmiştir.
      Verimli üretim yapısı düşük maliyet odaklı yaklaşımı, nitelikli kadrosu ve edindiği 30 yıllık bilgi birikimi, firmanın müşteri odaklı, rekabetçi yapısını güçlendirmiştir. 2007 yılına kadar her yıl %25 büyüyen firmamız, 2010 yılına kadar aynı büyüme hızını sürdürme hedefini gerçekleştirmiştir.

      Toplam kaliteye önem veren firmamız 2013 yılının mart ayında TUV NORD tarafından ISO:9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile belgelendirilmiştir. Müşteri odaklı hizmet anlayışını benimseyen firmamız termin, maliyet, sunum ve üretim kalitesi olarak müşterilerine en üst seviyede hizmet vermeyi hedeflemiştir.

Şirketimiz 2014 yılı içerisinde Ofset Ambalaj sektörü olarak Beylikdüzü Bölgesinde 4. Üretim tesisi olan Ateşler Ofset tesisini kurarak bu sektörde önemli bir yatırım yapmıştır. Şirketimiz üretilen ürünlerin sevkiyat kalitesini arttırmak üzere kendisine ait 50 araçlık lojistik filosu ile tam zamanında ürün teslimi standardını hedeflemiştir.

2015 yılında inşaatı biten Hadımköy Fabrikamız ve yeni Oluklu Makinası yatırımı ile birlikte,  Şirketimiz, bünyesinde bulunan üç adet oluklu mukavva tesisi ile 40.000 m² kapalı, 8.000 m² açık alanı ve 400 personeli ile sektörde faaliyet göstermektedir.
Ülke genelinde sektörün lider firmaları arasındaki yerini korumakta ve yatırımları ile bu pozisyonu her geçen gün arttırmaktadır.

      Ateşsan, sürekli ve rasyonel yatırımlarla birlikte, toplumumuzdaki genç, kalifiye iş gücü, pozitif enerji ve girişimci ruhu ile müşteri lehine hareket ederek mevcut organizasyonu daha fazla geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bankacılı, Oyuncak, Plastik, Gıda, Tekstil, Otomotiv sektörününde aralarında olduğu geniş bir yelpazedeki müşteri gurubuna hizmet vermektedir.

     Oluklu Mukavva üretiminde ürün yelpazresini genişleterek müşteri taleplerini ve memnuniyetini arttırmak istemektedir. Sürekli büyüyen , gelişen, çalışanları ve müşterileriyle mutlu bir Ateşsan'ı ülkemize armağan etme gayretindeyiz.

  • 1